Apie Stora Enso

Stora Enso apžvalga

Vykdydama veiklą bioekonomikos sektoriuje „Stora Enso“ visame pasaulyje yra viena iš pirmaujančių tiekėjų, kuriančių tvarius su pakavimu, biologinėmis medžiagomis, mediena ir popieriumi susijusius sprendimus. Mūsų klientai yra pakuočių, firminių prekių, popieriaus ir kartono gamintojai, leidyklos, spaustuvės, didmenininkai ir mažmenininkai, taip pat stalystės ir statybos įmonės.
Mūsų medžio pluošto pagrindu pagamintas medžiagas galima atnaujinti ir perdirbti. Savo sprendimais siūlome mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančias alternatyvas produktams, pagamintiems iškastinio kuro ir kitų neatsinaujinančių žaliavų pagrindu. Esame įsitikinę, kad visa, kas šiandien gaminama naudojant iškasamas žaliavas, rytoj bus gaminama iš medienos.
Darome viską, kad gamindami savo produktus ir bioenergiją sunaudotume 100 proc. bet kokio medžio. Siekiame gamybos metu neišskirti anglies dvideginio – jeigu tik tai yra techniškai ir ekonomiškai įmanoma. Užsiimame tvaria miškininkyste ir ją skatiname, taip pat rūpinamės, kad būtų pasodinama daugiau medžių nei jų yra iškertama.
Mūsų įmonėje dirba 26 000 darbuotojų daugiau nei 30 šalių. 2018 metais „Stora Enso“ apyvarta buvo 10,5 milijardų eurų, o veiklos pelnas (EBIT) – 1,3 milijardai eurų. „Stora Enso“ akcijomis prekiaujama „Nasdaq Helsinki Oy“ (STEAV, STERV) ir „Nasdaq Stockholm AB“ (STE A, STE R) biržose.

Medžio produktų skyrius (Division Wood Products) yra pažangių medienos pagrindu sukurtų sprendimų lyderis. Produktų asortimentas apima visas urbanistinės statybos sritis, taip pat siūlo ir natūralaus medžio elementų bei medienos komponentų. Asortimentą puikiai papildo tvariai šilumos gamybai skirtų pjautinės medienos produktų ir granulių linija. Didėjantis biocheminių medžiagų produktų asortimentas leidžia gaminant vartojimo prekes nebenaudoti plastiko ir taip sudaro naują galimybę taikyti kitus, kokybiškus ir efektyvius išorinius sprendinius.